ژل رویال وخواص درمانی آن-شرکت پارس عسل شیراز

آیا میدانید؟

4562 / شهریور ۱۳۹۵
ژل رویال از لحاظ بسیاری از ترکیبات منحصر به فرد می باشد و همین ترکیبات که تنها در طبیعت ژل رویال یافت میشود این محصول طبیعی را متمایز می کند.
آیا میدانید؟

نصف کل اسیدهای چرب ژل رویال و 2-15 درصد کل وزن ژل رویال را اسید چرب غیر اشباع 10HDA تشکیل میدهد؟

 

10HDA (10 هیدروکسی دکونئیک اسید) جزء فعال ژل رویال را تشکیل می دهد. این ترکیب از طریق تحریک تولید گلبولهای سفید خون به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند و یک آنتی بیوتیک قوی است. بنابراین یکی از بهترین ترکیباتی طبیعی که می توان به افرادی که از ضعف سیستم ایمنی رنج می برند و میزان گلبولهای سفید خون wbc آنها پایین است توصیه کرد، ژل رویال می باشد.

همچنین ترکیب مهم 10HDA موجود در ژل رویال با فشار خون بالا مقابله می­کند. ژل رویال به دلیل غنی بودن از اسید چرب 10HDA قادر به مهار پراکسیداسیون اسید های چرب در بدن است. کاهش پراکسیداسیون لیپیدی اجازه می دهد توانایی بدن در سوخت و ساز چربی افزایش یابد که این خود موجب کاهش کلسترول و تری گلیسیرید و در نتیجه پیشگیری از بروز بسیاری از بیماریها می شود.

 

آیا می دانید منبعی مناسبتر و غنی تر از ژل رویال برای گلوبولین در مواد غذایی وجود ندارد؟

 

پروتئینهای گلوبولین شامل آنزیمها ، آنتی بادیها و بیش از 500 نوع پروتئین دیگر است و خود از انواع آلفا ، بتا و گاما تشکیل شده اند. آلبومین به طور اصلی توسط کبد ساخته میشود اما گلوبولین علاوه بر کبد توسط سیستم ایمنی نیز ساخته میشود.
گلوبولین ها میتوانند در حمل و نقل فلزات و حمله به عوامل عفونی موثر باشند.
Hdl  که به کلسترول خوب معروف است در دسته آلفا 1 گلوبولین قرار میگیرد. هاپتوگلوبین که با هموگلوبین باند میشود در دسته آلفا 2 گلوبولین جای دارد.
حمل و نقل موادی مثل آهن و حمله به عوامل عفونی در بدن توسط بتا گلوبولین ها انجام میشود.
گاما گلوبولین ها همان آنتی بادی ها هستند و در سیستم ایمنی بدن نقش دارند. بنابراین گلوبولین ها به منظور تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار ضروری هستند. 

 

آیا می دانید غنی ترین منبع ویتامین B5 یا پانتوتنیک اسید ژل رویال می باشد؟

 

پانتوتنیک اسید به منظور سنتز تمامی هورمونهای استروئیدی در غدد آدرنال لازم است. ویتامینی ضروری برای متابولیسم استروژن در بدن و هورمونهای تخمدانی در زنان است. برای عملکرد و پمپاژ قلب ضروری است و موجب تحریک تولید ایمنوگلوبولین (پروتئینی که گلبولهای سفید خون به منظور مبارزه با ویروسها، باکتریها و قارچها و ...تولید می کنند) می گردد.

 

آیا می دانید غنی ترین منبع استیل کولین ژل رویال می باشد؟

 

در هر گرم ژل رویال 1 میلی گرم استیل کولین وجود دارد. این ترکیب به عنوان یک انتقال دهنده عصبی تعیین کننده سرعت پردازش مغز و حافظه می­باشد و به بهبود حافظه کمک می­کند. این ترکیب باعث تحریک رشد و بازسازی سلولهای عصبی بنیادی و حفاظت نورون مغز می­شود.