ژل رویال وخواص درمانی آن-شرکت پارس عسل شیراز

تاثیر ژل رویال بر زیبایی و پوست

36930 / شهریور ۱۳۹۵
در مصر باستان از ژل رویال با عنوان جادوی جوانی یاد می کردند و این ژل را برای پادشاهان مصر و ملکه آنها تهیه می کردند. خاصیت جوان سازی ژل رویال برای اولین بار توسط مردم چین باستان کشف شد. در روم باستان از ژل رویال با عنوان شهد شیرین زندگی یاد می کردند.
تاثیر ژل رویال بر زیبایی و پوست

تاثیر ترکیبات ژل رویال بر روی پوست:

 

  

بجز قاره آسیا در سایر نقاط دنیا زیادترین استفاده ژل رویال در لوازم آرایشی انجام میپذیرد. ژله رویال در بسیاری از داروهای پوستی استفاده می شود، ولی بیشتر استفاده از آن برای تازگی پوست و ترمیم و بازسازی است. همچنین در کرمها و پمادها جهت بهبود سوختگیها وسایر زخمها استفاده می گردد و بسیار موثر است.

 

ژل رویال به واسطه داشتن مواد معدنی و ویتامینه عالی و اسید های خاص نظیر پانتونیک اسید و بیوتین جهت حفظ و شادابی پوست و همچنین از بین بردن چین و چروک پوست بخصوص سیاهی های دور چشم بسیار مفید و تاثیر گذار بوده و باعث احیای بافتهای مرده پوستی می شود اگر شما به گرانبهاترین کرمهای موجود در داروخانه های خاص مراجعه کنید بروی بسته بندی کرم با عبارت حاوی ژل رویال مواجه خواهید شد این کرمها فقط حاوی چند دهم گرم ژل رویال هستند و از مواد دیگری که کرم را تشکیل میدهد ساخته شده اند و همچنین دارای قیمت بسیار بالای نیز هستند که از توان خرید خانواده های متوسط خارج است

ژل رویال سرشار از ویتامین های مختلف است و همین ویتامین ها برای اثبات تأثیر ژل رویال بر شادابی پوست کافی است. شما با مصرف ژل رویال نه تنها پوست خود را شاداب و جوان نگه می دارید بلکه خود را در مقابل سایر بیماریها نیز ایمن می سازید.

 

 

خواص ژل رویال برای پوست

.

 • ژل زویال باعث نرمی و لطافت پوست، و از بین رفتن چین و چروک پوست می شود.
 • ژل رویال حاوی کلاژن ( پروتئین اصلی پوست ) می باشد، و تولید طبیعی کلاژن توسط پوست را افزایش می دهد.
 • ژل رویال دارای نوعی اسید چرب سبک به نام هیدروکسی دکانوئیک اسید است که هرچه بافت های پوست بیشتر در معرض آن قرار بگیرد میزان تولید کلاژن افزایش یابد.
 • رفع خشکی پوست و نرم کننده پوست
 • ضد جوش و ضد آکنه
 • شاداب کننده و جوانسازی پوست
 • برطرف کننده لک و کک ومک
 •  

1- حفظ رطوبت پوست

ژل رویال باعث افزایش رطوبت پوست و در نتیجه درمان پوست های خشک و آسیب دیده می­شود. در مطالعه ای که در آن تاثیر کرم حاوی ترکیب 10HDA روی پوست افراد مورد بررسی قرار گرفته بود مشاهده شد درصد رطوبت پوست به ترتیب 28/8 و 60/4 درصد پس از 7 و 21 روز استفاده افزایش یافت. بیش از نیمی از کل اسیدهای چرب موجود در ژل رویال و 2 تا 15 درصد کل وزن ژل رویال را 10HDA تشکیل می­دهد. بنابراین ژل رویال به عنوان یک مرطوب کننده پوست در صورت استفاده بصورت روزانه، ظهور خطوط و چین و چروک پوستی را به حداقل می رساند.

 

2- جوانی و شادابی پوست

ثابت شده است که مواد مغذی فراوانی شامل ویتامین ها، فلاونوئیدها، اسیدهای نوکلئیک، دکانوئیک اسید، آنزیم ها، هورمون ها و مواد معدنی متعدد از جمله روی، که بسیار عالی برای بازسازی پوست می باشد، در ژل رویال وجود دارد. از دیگر ترکیبات مفید برای پوست و مو موجود در ژل رویال شامل ویتامین گروه B شامل B1، B2، B3، B5، B6، و استیل کولین است. همچنین لسیتین، تیامین و ویتامینهای گروه A ،C ،D، Eموجود در ژل برای حفظ شادابی و لطافت پوست ضروری هستند.

 

  

3- تاخیر روند پیری پوست

با افزایش سن روند تجدید سلولی پوست کاهش می­ یابد، ترمیم بافت و بازسازی سلولها با سرعت کمتری انجام می­ گیرد، میزان رطوبت طبیعی در پوست کاهش می­ یابد، پوست نازک شده و انعطاف پذیری خود را از دست می ­دهد. پروتئین کلاژن منجر به کند شدن سرعت فرآیند پیری پوست می­ گردد. همچنین اسیدهای چرب یافت شده در ژل رویال مخصوصا اسید چرب 10 هیدروکسی دکونئیک اسید در تولید کلاژن در پوست مشارکت می­ کنند. ژل رویال حاوی مواد معدنی همچون سیلیکون است که تولید کلاژن را تحریک می­ کند.

 

4- محافظت در مقابل نور خورشید

قرار گرفتن در معرض نور خورشید روند پیری را شتاب می­بخشد. در مطالعه ای دانشمندان تاثیر ژل رویال را بر UVB بررسی کردند. UVB شامل اشعه های مضر نور خورشید است که روند آسیب پذیری و پیری پوست را شتاب می­بخشد. محققان دریافتند سلولهای پوستی که با ژل رویال تیمار شده بودند به دلیل ترکیب مهم 10HDA تولید پروکلاژن نوع 1 در آنها افزایش یافته بود. بنابراین ژل رویال موجب افزایش سلامت، تولید سلولهای جدید پوستی و محافظت پوست می­شود.

 

5- تعادل هورمونی

عدم تعادل هورمونی اغلب مشکلات پوستی را به همراه دارد. ژل رویال منبعی طبیعی از هورمونهای استروئیدی می­باشد. کمبود استروژن تغییرات قابل ملاحظه ای بر سلامت پوست دارد و اغلب موجب بروز آکنه و مشکلات پوستی می­گردد. همچنین پانتوتنیک B5 موجود در ژل رویال در ایجاد تعادل هورمونی در بدن تاثیر گذار است.

 

 

6- خاصیت آنتی اکسیدانی

طیف گسترده ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در ژل رویال به منظور مقابله با رادیکالهای آزاد که به طور معمول باعث پیری زودرس سلولها می شوند، کاربرد دارند. این ویژگی ژل رویال منجر به استفاده گسترده آن در محصولات ضد پیری پوست شده است.

 

7- ضد افسردگی و استرس

یکی دیگر از دلایل تأثیرگذاری ژل رویال بر پوست به این دلیل است که ژل رویال باعث افزایش ترشح آدرنالین در خون می شود. همان‌طور که می دانید یکی از دلایل پیری پوست ، استرس و افسردگی است و ژل رویال یک آنتی استرس بسیار قوی است. ژل رویال با ترشح زیاد آدرنالین در خون باعث می شود تا شما کمتر احساس افسردگی کرده و استرس را از خود دور کنید و در نهایت پوستی شاداب تر داشته باشید. همچنین ترکیب بسیار منحصر به فرد موجود در ژل رویال به نام  10HDA بدن را در برابر استرس، افسردگی و اضطراب محافظت می کند.

 

 
ژل رویال از سه طریق موجب کاهش آکنه و جوشهای سرسیاه پوستی و حفظ لطافت پوست می­گردد:

 

 •  خاصیت آنتی بیوتیکی و ضدعفونی کنندگی پوست بدلیل وجود پروتئین منحصر به فرد رویالیزین  Royalisin
 •  کاهش سطح کلسترول خون
 •  ایجاد تعادل هورمونی در بدن
 •  

 

طریقه مصرف ژل رویال :

هر بار قبل از مصرف صورت خود را با اب ولرم و صابون خوب بشویید تا چربیهای پوست تمیز گشته و منافذ پوستی باز گردد سپس خوب پوستتان را با حوله خشک نمایید و ماسک تهیه شده خود را را از یخچال در اورده ومقدار دو قاشق مربا خوری از ان را  بردارید و درون یک استکان و یا ظرف تمیز دیگری بریزید و مقدار نصف قاشق و یا چند قطره اب مقطر به ان اضافه نمایید و هم بزنید اب مقطر باعث رقیق شدن کرمتان و در نتیجه جذب بهتر و سریعتر ان می شوداکنون میتوانید این ماسک را به محل مورد نظر مالیده و ۳۰ ثانیه ماساژدهید تا جذب پوستتان گردد کمی صبر کنید تا کرم خشک گردد تا ۲ ساعت صبر نمایید و سپس صورت و محل مورد نظر را با اب ولرم بشوید . شما میتوانید روزی دوبار این کار را انجام دهید مطمئنا پس از چند روز معجزه این ماسک را حس کرده و با چشم نظاره گر پوستی زیبا و بدون چین و چروک و نرم خواهید بود تا پایان هفته  این روش را انجام دهید تا پوستی شاداب و بدون چین و چروک داشته باشید تمامی این مواد طبیعی بوده و دارای ویتامین و مواد معدنی مفید میباشند و هیچ مشکلی برای پوست شما ایجاد نمی کند و مطمئنا تاثیر بهتر و بیشتر نسبت به کرم های مشابه خارجی و گران که دارای مواد شیمیایی نیز هستند را خواهد داشت.

 

روش تهیه ماسکهای ژل رویال:

ماسک ویتامینه و شفاف کننده بی نظیر ژل رویال :

1- ژل رویال 10 گرم  +  نشانسته بصورت فرنی (خنک شده)  یک قاشق غذاخوری + اب میوه طبیعی یک قاشق غذا خوری + ماست کم چرب یک قاشق چایخوری + جوانه گندم پودر شده یک قاشق مربا خوری 

پوست چرب

1 قاشق غذاخوری عسل + 1 عدد سفیده تخم مرغ + 10گرم ژل رویال + 1 قاشق مربا خوری گلیسیرین و مقداری آرد گندم را با هم مخلوط نموده و استفاده نمایید

 

مرطوب کننده 

2 قاشق غذاخوری عسل + 10 گرم ژل رویال + 2 قاشق مرباخوری شیر را مخلوط و مدت 2 دقیقه به صورت مالیده و پس از30 دقیقه با آب ولرم شستشو دهید.

 (شما شایسته بهترینها هستید)