ژل رویال وخواص درمانی آن-شرکت پارس عسل شیراز

ژل رویال و فعالیت ضد التهابی

6353 / شهریور ۱۳۹۵
التهاب یک پاسخ فیزیولوژیک به محرک‌های گوناگون مانند عفونت و زخم‌های بافتی است که به سرعت ایجاد شده و پایان می‌یابد. برانگیزاننده‌های التهاب می‌توانند میکروبیولوژیکی (باکتری، ویروس، قارچ) باشند یا شیمیایی (مواد حساسیت‌زا و غیره) یا جسمانی (گرما، پرتوهای یون‌ساز، پرتوهای فرابنفش و غیره). التهاب‌ها هم‌چنین ممکن است در پی واکنش‌های خودایمن بدن مانند رماتیسم پدید بیایند. بدن می‌کوشد از طریق التهاب عوامل آسیب‌زننده را برطرف کند و آسیب را ترمیم نماید. داروهای ضد التهاب در فعالیت آنزیم‌هایی که موجب التهاب و تورم می‌شوند تاثیر می‌گذارد. عارضه التهاب به عوامل مختلف از جمله بیماری قلبی و سرطان ارتباط داده شده‌است.
ژل رویال و فعالیت ضد التهابی

Inflammation & Royal jelly

 

واکنش التهابی زمانی اتفاق می­افتد که غشاهای سلولی پاره و اسیدهای چرب و به دنبال آن اسید آراشیدونیک تولید شود که در نهایت منجر به تولید پروستاگلاندین­ها و لکوترین­ها می­شود. پروستاگلاندین­ها و لکوترین­ها باعث تراوش هیستامین از مویرگهای خونی و ایجاد درد و تجمع مایعات در ناحیه می­شوند.

فرآیند التهاب یک عامل کلیدی در بسیاری از بیماریهای ناتوان کننده مانند آسم، پسوریازیس، سندروم تنگی نفس، التهاب الرژیک بینی، نقرس، آرتریت روماتوئید، میگرن، بیماریهای التهابی روده، التهاب لثه و برخی سرطانهاست.

فلاوونوئیدها، آنزیمهای جستجو کننده برای گسستن غشاء سلولی را مهار و بنابراین از شروع فرآیند التهابی جلوگیری می­کند. ژل رویال به عنوان یک ترکیب آنتی اکسیدانی سرشار از فلاوونوئیدها می­باشد که با واکنشهای التهابی در بدن مقابله می­کند و از بروز بسیاری از بیماریهای با ریشه التهابی جلوگیری می­کند.

گروهی از دانشمندان آزمایشگاه بیوشیمی Hayashibara در ژاپن تصمیم به آزمایش فعالیت ضد التهابی ژل رویال گرفتند. 

دانشمندان دریافتند که ترکیبات ژل رویال فعالیت التهابی را سرکوب می­کند و نتیجه گرفتند که RJ قادر به اقدامات ضد التهابی در بدن است. .

طبق مطالعاتی که انجام شده ژل رویال در دوز 200 تا 400 میلی گرم در کیلوگرم وزن بدن، اثر ضد درد و ضد التهابی قابل توجهی مشابه آسپرین داشت. مکانیسم ضد درد ژل رویال از طریق مهار تولید سیتوکینهای التهابی در بدن همچنین خاصیت آنتی اکسیدانی برای مقابله با رادیکالهای آزاد است که به بافت، چربیها و غشاء سلول آسیب می رساند.

بنابراین، اگر شما دارای سابقه بیماری قلبی و یا بیماری آلزایمر در خانواده خود هستید، ژل رویال  به احتمال زیاد یک مکمل غذایی عالی برای شما می­باشد.