ژل رویال وخواص درمانی آن-شرکت پارس عسل شیراز

تاثیر ژل رویال بر کنترل وزن

12961 / شهریور ۱۳۹۵
چاقي يک بيماري مزمن است که اضافه وزن غير طبيعي بدن تعريف مي‌شود و اثرات بسيار مخربي بر روي انسان دارد. چاقي بيماري کشنده‌اي نيست اما با بسياري از بيماري‌ها چه مستقيم و چه غيرمستقيم ارتباط دارد مانند افزايش فشار خون، آترواسکلروز (سخت‌شدن جدار رگها)، بيماريهاي کبدي و صفراوي بيشتر سنگ کيسة صفرا، آرتروز ، اختلالات تنفسي، واريس، نازايي، مسموميت حاملگي، پرمويي زنان، چربي بالاي خون و از همه مهمتر احساس محروميت اجتماعي و حقارت.
تاثیر ژل رویال بر کنترل وزن

Balance of weight & Royal jelly

ژل رویال شامل تمامی 8 اسید آمینه ضروری برای بدن انسان است که بدن خود قادر به تولید آنها نمی­باشد. بنابراین ژل رویال یک منبع غذایی بسیار مهم محسوب می­شود. این اسیدهای امینه جهت ساخت پروتئین های جدید در بدن و حفظ سوخت و ساز بدن ضروری هستند.

بنابراین ژل رویال می­تواند سبب افزایش بازسازی سلولی، تقویت رشد و عضله سازی، بهینه سازی فرآیندهای هورمونی و آنزیمی و افزایش سوخت و ساز بدن گردد.

یکی از ترکیبات مهم ژل رویال لسیتین نام دارد که به طور موثر باعث کاهش سطح کلسترول، بهبود عملکرد کبد و سهولت هضم غذا می­گردد که تمامی این موارد در جهت کاهش یا کنترل وزن موثرند. همچنین لسیتین باعث بهبود سوخت و ساز بدن می­شود که به همراه محتوای بالای پروتئینی ژل رویال به عنوان یک کاهش دهنده وزن قوی عمل می­کند.

اخیرا دانشمندان پی بردند که ترکیبات خاصی در ژل رویال وجود دارد که توانایی القاء حرارت را در بدن دارند. افزایش تولید حرارت در بدن در افزایش سوخت و ساز چربی ها نقش دارد. این ترکیبات (HDAA , HDEA) که هر دو در ژل رویال یافت می شوند، پروتئینهای خاصی را در سلولهای انسانی فعال می کنند که فعالیت این پروتئینها سوزاندن چربیها را در بدن موجب می شود.

بنابراین ژل رویال با تنظیم سوخت و ساز بدن وزن بدن را کنترل و مشکلات اضافه وزن و کاهش وزن که ناشی از اختلالات سوخت و ساز در بدن است را برطرف می کند.